To jest kraj dla starych ludzi

by Ewcyna

Zocha twierdziła, że nigdy w życiu nie widziała tyle starszych ludzi oraz tyle osób niepełnosprawnych. Ale ja twierdzę, ze mając takie udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych nie ma w tym nic dziwnego.

Z moich obserwacji wynika, że starsi ludzie w Japonii po pierwsze się ruszają tj. widzę codziennie dziesiątki ludzi uskuteczniających głównie szybkie marsze rano i wieczorem, a po drugie primo – z zazdrością patrzę na te ich małe pojaździki.. jak to nazwać – ni to krzesło ni to wózek, ni skuter.. taka posiapna hybryda.

Od razu wtedy przychodzi mi na myśl mama oraz ciocia, która marzyla o takim wózku elektrycznym.. ze jakby był toby na zakupy pojechała, a tak to schorowana w domu siedzi.

Bardzo bym chciała, żeby u nas było takie ustrojstwo dostępne i popularne, o infrastrukturze nie wspominając. To chyba jednak póki co mrzonki.

You may also like

0 comment

figa 12 czerwiec 2013 - 18:38

pozazdroscic udogodnien i podejscia do zycia!

Reply
Mira z Łodzi 12 czerwiec 2013 - 21:06

Ewo ! Dzisiejszy wpis bardzo mnie uradował. Mało kto zauważa starszych ludzi w epoce kultu MŁODOŚCI. Dzisiaj nawet krem na zmarszczki reklamuje młódka. Może przeczytają twój blog ci, którzy powinni i zdadzą sobie sprawę z tego, co można zrobić, by starszy schorowany człowiek nie czuł się w naszym kraju wyeliminowany z życia ( schody, odległości, brak wind i siły). Gdybyś chciała wiedzieć to w mojej okolicy też widuję osoby na takich wózkach………2 ( słownie: dwie). I mam nadzieję,ze nie pożyczają go sobie wzajemnie, bo nigdy ich razem nie widziałam.
Mira

Reply

Leave a Reply