Ewcyna

zdjecie z mamą

Ewa, Ewcyną kiedyś nazwana przez najbliższą przyjaciółkę. Od lat szczęśliwie zarażona cyklozą, reprezentuję gatunek „indywidualny szwendacz rowerowy” rodzaju żeńskiego.

Już jako nastolatka, na komunijnym rowerze marki Jubilat oblepionym naklejkami w polne kwiatki w każdej wolnej chwili krążyłam w okolicach rodzinnego domu na mazowieckich obrzeżach puszczy Kampinoskiej.

Podróżowanie zawsze było moją pasją, ale podróżowanie rowerem stało się nałogiem. Zamieniłam wysłużonego Jubilata na lepszy model i ruszyłam dalej. Pod kołami wiele dróg tu i tam, ale nałóg jak to nałóg – trzyma mocno i ciągle chce więcej. Od kilku lat żyję głównie podróżując na rowerze i póki co to mi się to nie nudzi.

Życie na rowerze jest proste. Problemy z reguły sprowadzają się do kilku podstawowych: w którą stronę jechać, gdzie spać, co zjeść, co zobaczyć po drodze. Nigdy nie wiem gdzie danego dnia dotrę, kogo spotkam i co się wydarzy. Nie planuję zbyt dużo ani zbyt często, życie i tak pisze swój scenariusz.

Moje podróże to nie projekt. Nie jeżdżę dla zdobywania kilometrów, nie wspinam się na najwyższe przełęcze, choć gdy je pokonam, mam dużą satysfakcję. Nie biorę udziału w rywalizacji o inne „naj”. Podróżuję na rowerze bo to bardzo lubię.

Sama? Ło Mój Jezu! – powiedziała na mój widok staruszka w jakiejś wiosce nad Bugiem. To też pierwsze pytanie, jakie zadają mi ludzie, często językiem gestów.

Tak – podróżuję najczęściej sama. Korzyści, jakie daje podróż w pojedynkę są dla mnie nie do przecenienia, ale spotkania z ludźmi w drodze są zawsze dużą radością.

Blog to dziennik moich ostatnich podróży (wcześniej nie pisałam), trochę zdjęć i informacji praktycznych a także platforma kontaktu. Człowiek, choć sam w drodze, to wszak niezmiennie istota społeczna.

Jeśli chcesz mi wirtualnie towarzyszyć i być na bieżąco, zapisz się do newslettera, polub fejsbukową stronę .. – zapraszam 🙂

ps. O mnie i moich podróżach opowiadam na stronie W Azji (polski) i u Pushbikegirl (angielski)

a także telewizji –

TVN BiS „Pokaż nam świat” 5.10.2016

2 program TVP, „Pytanie na śniadanie”.

TVP 3 – Kurier Mazowiecki (10 minuta programu)

Wywiad – materiał dla BTV Telewizja internetowa

Wywiad dla Radio Sochaczew

Dodano 2 myśli na temat “Ewcyna

 1. Drogi Ewcyna,

  Pozdrowienia z Królestwa Kambodży.

  Jestem miejscowy rowerzysta w Siem Reap, kto planuje wycieczkę rowerową w grudniu tego roku.

  Nie mogę się doczekać, aby dostać się z partnerem na wyjazd.

  Jeśli jesteś zainteresowany lub masz jakieś pytanie, czuć się swobodnie pozwalać ja znać.

  1. Hello, sorry, I am not a good cycling partner :), I reccommend asking at some forums or facebook groups.. good luck!

Dodaj komentarz