I się zaczęło!

by Ewcyna

Jak tylko ogłosiłam światu (radosną skądinąd) nowinę – no, że jadę i że na Filipiny – od razu się zaczęło. Że co ja robię, że to trzeci świat, że mnie tam koguty zadziobią (choć z tego co wiem nie walczą z turystami tylko jeden przeciw drugiemu) no, a w Manili bez broni palnej nie mam się co pokazywać..

Nie powiem, trochę mnie wcięło. Przeczytałam wszelkie dostępne informacje na temat tego kraju tudzież skąpe odnośnie zwiedzania go na rowerze – były one z reguły pochlebne i optymistyczne.

Po nitce do kłębka.. okazało się, że najbardziej złowieszcze perspektywy nakreślał mi cudzoziemiec, który od jakiegoś czasu pracuje w Manili i ze strachu kursuje jedynie na trasie hotel-praca.. na prowincji noga jego jeszcze nie postanęła. No tak…. Alex po zapoznaniu się z kilkoma stronami, które mu przesłałam stwierdził, że dużo traci i koniecznie musi zobaczyć coś więcej niż stolicę Filipin, która ma – faktycznie- nieco podłą opinię.

Ale jak będzie to się dopiero okaże. Zachowuję optymizm i zdrową ciekawość, ale z drugiej strony nie zamierzam się narażać – dużych miast i tak nie lubię więc zamierzam się ewakuować na prowincję wcześniej niż ustawa przewiduje.

You may also like

1 comment

Yan Jing PAK 9 październik 2013 - 07:57

Witamy w Azji! Rzeczywiście, niektórych krajach azjatyckich, jak na Filipinach, nie będzie zbyt przyjazne. ?Jednak, należy zachować ostrożność i obserwować swoje kroki byłoby w porządku dla zagranicznych turystów. Unikać obszarów peryferyjnych, starając się w miastach i wsiach. A NO noc jeździć tam! W każdym razie, życzymy powodzenia i mają bezpieczne i przyjemne jazdy!
RidersLand

Reply

Leave a Reply